19. února 2016

.... pořád nevzdávám pokusy o pěkný dort

Kdo mne čtete už nějakou dobu tak víte, jak to mám s pečením dortů. Čas od času nějaký,  v potu tváře spáchám, hrozně u toho nadávám, vztekám se, láteřím a fňukám. Zakončím to už legendárním výkřikem:"Tak a kašlu na dorty, už v životě nikdy ode mne nikdo žádnej blbej dort neuvidí!!!" Ale vzpomínkový optimismus zafunguje, já za pár týdnů zapomenu, jak mi to hrozně nejde a jak moc mě to rozčiluje, dostanu tvůrčí záchvat a pustím se do dalšího :-)


A tak tomu bylo i tentokrát, když jsem si řekla, že není lepší nápad pro mé kosmetické kolegy, nežli kosmetický dortPotřebujete upečený korpus, krém libovolné příchuti, já měla čokoládový, hodně fondánu a gelové barvy. S barvami Wilton chybu neuděláte :-)

No a pak už stačí jen pár hodin času, hodně peprných nadávek, kvantum podpory od manžela a rodiny, kteří budou opatrně chodit kolem a v pravidelných intervalech opakovat: "Ale vždyť je to hezký, mami! Uvidíš, že v práci budou nadšení."A je to!


Opravdový návod jak na makeupový dort najdete u odborníků na YouTube, tak jako já.


PS: Uznávám, že ty rtěnky jsou příšerný, ty jsem nezvládla :-)


Co vy a dorty? Pečete, zdobíte? A taky vás to štve? :-)
3 komentáře:

  1. Já dorty peču strašně ráda :D Dorty peču od minulýho roku snad každému z rodiny. Každý dort je lepší a lepší a ráda zkouším něco novýho :) Letos poprvé jsem zkoušela domácí falešný marcipán k mým 17.narozeninám a měl úspěch, tak mám radost :) A tento makeupový dort je super !

    OdpovědětVymazat
  2. Zrovna čekám až se vychladí a můžu potahovat. A taky čekám až můj malý oslavenec půjde spát, ať neslyší ty nadávky;-) Vám se hezky povedl.
    Veronika

    OdpovědětVymazat

Těším se na vaše komentáře, moc pro mne znamenají .