8. června 2013

... vyrobím tričkový náhrdelník(můj sedmý návod pro Studentpoint)
Toužíte po vlastním originálním náhrdelníku, navíc takovém, který zvládnete udělat sami raz dva a jaký nikdo jiný nemá? Ano, právě jaro je ten správný čas pro veselé doplňky a vnesení barev a svěžesti do vašich outfitů. Tak tedy hurá do šatníku pro staré bavlněné tričko! Dále potřebujeme už jen nůžky a na ozdobu knoflíky, sponky, brože či korále. Hodit se bude také tavná pistole či jehla a nit.


1. krok

Z trička odstřihneme rukávy, výstřih a spodní lem.


2. krok

Střiháme ve směru od jednoho boku k druhému proužky cca 1,5–2 cm široké a zároveň na druhém boku nedostřiháváme do konce.
Vznikne nám jakýsi střapatý vějířek, jak můžete vidět na obrázku.3. krok

Všechny proužky postupně v rukách natáhneme, jak jen to půjde. Když je uvolníme, stočí se samy do ruličky.
Takto to bude vypadat po natažení a srolování všech proužků.
4. krokV místě, kde nám drží proužky látky pohromadě, tedy v tom nedostřiženém místě na jedné straně, si vezmeme celou délku látky do ruky, zmáčkneme těsně k sobě a převážeme buď jedním odstřiženým proužkem, nebo třeba kouskem kůže. Můžeme zajistit tavnou pistolí, popřípadě převázat a nechat uzlík.5. krok

Vzniklý náhrdelník můžeme dozdobit různými prvky, nebo ho nechat jednoduchý.Tričkových náhrdelníků si můžete vyrobit spousty a kombinovat je s různými kousky oblečení. Podle délky náhrdelníku je možné ovinout ho kolem krku nadvakrát jako šátek, či jej ponechat navolno v delší podobě.Jak se vám náhrdelník líbí? Zkusíte jej vyrobit ze svého starého trička?
6 komentářů:

 1. Tuhle provázkovou čelenku/náhrdleník mám teď ve vlasech, nemůžu si ji vynachválit a zdobení knoflíkama, do kterých jsem teď absolutní blázen, je skvělý tip:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, moc za milý komentář :-)
   čelenka mi taky připadá jako bezva nápad, musím zkusit!

   Vymazat
 2. Prima nápad! Vyzkouším to :-)

  OdpovědětVymazat
 3. To je naprosto bezva nápad, triček mám dost:-))
  Ajka

  OdpovědětVymazat
 4. no teda žasnem, čo všetko sa dá :)

  OdpovědětVymazat

Těším se na vaše komentáře, moc pro mne znamenají .