3. listopadu 2015

.... připravím podzimní Pumpkin spice latte po vzoru Starbucks

Podzimního jídla a pití není nikdy dost. A cokoli, co nám takto začátkem listopadu udělá radost je velmi vítáno. Pojďme se dnes potěšit vlastním doma vyrobeným slavným Pumpkin spice latte.

K vytvoření báječného pumpkin spice latte budete potřebovat dýňové pyré. Vzhledem k tomu, že dýně jsou nyní v plné sezóně, není nic snadnějšího, než si jej doma připravit. Stačí vzít váš oblíbený druh dýně, i Hokkaidó bych v tomto případě oloupala, nakrájet na kostičky, povařit, rozmixovat, nalít do vysterilizovaných skleniček a případně zavařit. Budete tak mít vždy po ruce připravené dýňové pyré, jak třeba pro tento recept, nebo dýňovou polévku či dětský příkrm. 


K přípravě samotného latte pak stačí vložit do mixéru či smoothiemakeru jednu vrchovatou lžíci pyré. Zalít horkým mlékem, přidat čtvrt lžičky skořice, pár strouhnutí muškátového oříšku, cukr - nejlépe hnědý a dobrou službu udělá i vanilkový extrakt. Hotovou směs dobře promixujeme.
Pak už stačí jen dolít šálkem čerstvě uvařené kávy a znovu krátce promixovat. 


Podáváme navrch s čerstvě ušlehanou šlehačkou a zdobené mletou skořicí. 


Chodíte do Starbucks na Pumpkin spice latte? Máte ho rádi?


2 komentáře:

 1. Mňam.. :-)) Dostala jsme na to neuvěřitelnou chuť!

  Nela z Beauty Charm

  OdpovědětVymazat
 2. Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

  Obchod odkudkoli Váš čas je peníze. Obchodujte na počítači, tabletu a mobilu

  227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

  OdpovědětVymazat

Těším se na vaše komentáře, moc pro mne znamenají .