12. května 2013

... udělám své vlastní cukrové kostky
Kostkový cukr je patentovaný český výrobek. To je o důvod více, proč si jeho výrobu zkusit i doma!

Výroba vlastních kostek cukru je snadná, levná a jednoduchá.
Musíte pouze prokázat trošku trpělivosti a počkat si na výsledek. 


Pro zhotovení sladkých kostek, hvězdiček či srdíček budeme potřebovat: obyčejný bílý cukr krystal, hnědý cukr, vodu a silikonové formičky na led nebo na výrobu čokoládových pralinek. Střídání přírodního a bílého rafinovaného cukru vypadá moc hezky. Směs je možné i obarvit potravinovým barvivem, například na nějakou jemnou pastelovou barvu. Možností a kombinací je skutečně mnoho.

1. krok

Postup je skutečně jednoduchý. Do misky nasypeme cukr a opatrně přiléváme trošku vody.2. krok

Vodu dávkujeme spíše po kapkách. Výsledkem by měla být pevnější konzistence podobná té, jakou má písek na bábovičky nebo drobenka na koláč. Dokápnout maličko vody můžete kdykoli, ale ubrat ji ze směsi už nepůjde. Museli byste neustále dosypávat cukr a zahušťovat, dolévat vodu a tak pořád dokola, až byste doma měli horu cukrové hmoty, a to nejspíš nechcete. Ačkoli...možná by to nebylo zase tak špatné. Výsledná směs by měla vypadat zhruba tak, jak to vidíte na obrázku, nebo může být klidně ještě trochu hustší. Pokud bude hmota příliš řídká, bude o to déle tuhnout ve formičkách.
3. krok


Vezmeme lžičku a s její pomocí formičky hezky naplníme. Cukrovou hmotu necháme minimálně přes noc důkladně vyschnout. Po vyschnutí opatrně vyloupneme z formy a necháme ještě trochu doschnout.4. krok


Máme hotovo! Můžeme pozvat návštěvu a nabídnout k čaji originální ručně vyrobené cukříky. Pro vaši lásku mohou mít tvar srdíčka, pro maminku třeba zase tvar kytiček. Nebojte se experimentovat a učinit svůj den o něco sladší!Žádné komentáře:

Okomentovat

Těším se na vaše komentáře, moc pro mne znamenají .