1. prosince 2015

..... minidárky balím do oříšků

Máte rádi Tři oříšky pro Popelku? Aby ne, každá z nás přece touží rozlousknout oříšek a v něm najít krásné šaty. Zcela zdarma v padnoucí velikosti. To by bylo!

Tak trochu chci tuhle odvěkou holčičí touhu splnit malým dárečkem. Bohužel ať dělám co dělám, šaty do oříšku nedostanu, asi mi schází nějaké to správné zaříkávadlo. Ale malý šperk! To je něco jiného, ten se tam vleze jako nic. 


K tomu pravému pohádkovému dárečku potřebujete jen:

vlašské ořechy (raději víc, protože ono to louskání přesně napolovic není snadná disciplína a skoro určitě se nějaké rozlámou)
zlatou barvu ve spreji nebo lak na nehty (tohle je volitelné, můžete oříšek nechat i přírodní, bude to taky moc hezké)
tavnou pistoli nebo třeba vteřinové lepidlo 
a mašličku

no a ten dáreček, třeba malý skřipec, řetízek s malým přívěskem, prstýnek....

Největším oříškem celého projektu je jeho rozlousknutí :-). Povšimněte si retro historického louskáčku, určitě patřil ještě pradědovi mého praděda.


Takže jej velmi opatrně naštípnu louskáčkem. Do mezery mezi oběma polovinami vsunu příborový nůž a zvolna lehounce páčím, kvrdlám a tak různě, dokud se neoddělí. Ráda bych to popsala líp, ale je to taková skoro pudová záležitost. Buď to pude nebo to nepude :-)


Vnitřek se sní a vyčistí a pak už je to hračka. Stříkám barvou ve spreji podle návodu na obalu.


Nebo natřu zlatým lakem na nehty. Trvá to trošku déle než sprejem, ale ne víc než pár minutek. 


Pak už se nátěr jen nechá zaschnout, dovnitř vložíme maličký dárek.Slepíme obě půlky tavicí pistolí nebo lepidlem, navrch malou mašičku ve vánoční barvě a je to. Pohádka může začít. 


Jo a tenhle znáte?

Veverka sedí na stromě a louská oříšky.
Rozlouskne první - stříbrné šaty.
Rozlouskne druhý - zlaté šaty.
Rozlouskne třetí - diamantové šaty.
Veverka se rozpláče, schoulí se na větvičku a vzlyká: "Já  asi kvůli tý pohádce pojdu hlady!"

Mějte krásný první prosincový den!


8 komentářů:

 1. Taky budu mít letos více méně tvořivé :)
  Ale ty oříšky jsou skvělý nápad.

  OdpovědětVymazat
 2. K patnáctinám jsem dostala kornout ze zdravé výživy a poslední vrstvu dobrot tvořily vlašské ořechy ve skořápce :D Když jsem to viděla, tak jsem si myslela že se ten taťka asi zbláznil, když mi k pendrekovým a čokoládovým věcem nechal navážit i ořechy ve skořápce. Pak jsem zjistila, že ty ořechy jsou zalepený, tak jsem je louskala a v každým ořechu byla kovová 50 :) Podle mě originální způsob, jak darovat peníze :D :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to je skvělej způsob jak darovat peníze. Obvykle se na peníze jako dárek moc netvářím, ale takhle rafinovaně zabalené, to bych docela brala. To tedy palec nahoru pro tátu :-)

   Vymazat
 3. Hanikůůů, to je boží! Taková jednoduchá věc a jak krásně to vypadá. Mimochodem - ty nemáš nalakovaný nehty? :-O To jsem snad nikdy nezažila! :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. To je divný viď? Mě se původně ani nechtělo ty fotky s nahými nehty pustit :) teď už mam nalakováno, tak jsem to zas já: )

   Vymazat
 4. To samý jsem dělala na blog taky ;) :))
  Ježkovy voči!

  OdpovědětVymazat

Těším se na vaše komentáře, moc pro mne znamenají .