20. července 2013

.... vyrobím čokoládového motýlka

Čokoládový motýlek sluší každé zmrzlině!

(další návod pro Studentpoint.cz)Sladký čokoládový motýlek úžasně ozdobí letní zmrzlinový pohár či dort a zaručeně potěší každou romantickou duši.

1. krok

Pro vytvoření motýlka budeme potřebovat čokoládovou polevu, pečicí papír, papír na kreslení, tužku či fix, knížku a pevnou ruku.2. krok

Papír na kreslení si přehneme v půli tak, aby se vytvořila ryska. Poté rozložíme a nakreslíme podél rysky jednoduchého motýlka. Pokud jste dřevo na kreslení, tak jako já, řekněte někomu talentovanějšímu, například manželovi :-), nakreslil mi motýla docela ochotně.  Mezitím si můžeme nechat rozehřát polevu dle návodu.
3. krok

Šablonu s nakresleným motýlem vložíme do rozevřené knížky a překryjeme rovněž přehnutým pečicím papírem.

4. krok

Rozpuštěnou čokoládou obkreslíme co nejpřesněji obrysy motýla. Aby byla křídla pevnější, je lepší je trošku vyplnit například lehkým šrafováním.


5. krok

Vypodložíme obě strany knížky tak, aby se motýlí křídla mírně zvedla, a necháme vychladnout nejlépe několik minut v lednici. Poté velmi opatrně sundáme motýlky z papíru.Hotový motýlekMusím říci, že motýlci byli velice úspěšní. Adélka moc škemrala a jedla by pořád další a další. Naštěstí jsou výhodní v tom, že vypadají jako obrovský kus čokolády, takže uspokojí touhu po sladkém, ale ve skutečnosti jsou tencí a lehcí, takže zase až takový hřích to není. 


Můj článek o motýlkách na Studentpointu zde.


Jak se vám líbí? 
2 komentáře:

  1. Super nápad a vypadá to moc hezky :)

    OdpovědětVymazat
  2. Hezký nápad. Musím to někdy vyzkoušet:). Jinak hezký blog;)
    Patricie

    OdpovědětVymazat

Těším se na vaše komentáře, moc pro mne znamenají .